top of page

HRİSTİYAN EVLİLİĞİ

Toplumların kendisine ait bir sosyal düzeni olduğunu biliyoruz. Bu düzen içinde başka insanlara gereksinim duyuyoruz. İnsanların sosyal varlık olduğu söylenebilir. Tanrı’nın arzuladığı insanlar arası ilişkisine baktığımızda Tanrı, Adem’in yalnız olmasını istemedi, Havva’yı eş olarak yarattı.


(Yaratılış 2:18-24)

18 Sonra, “Adem'in yalnız kalması iyi değil” dedi, “Ona uygun bir yardımcı yaratacağım.”19 RAB Tanrı yerdeki hayvanların, gökteki kuşların tümünü topraktan yaratmıştı. Onlara ne ad vereceğini görmek için hepsini Adem'e getirdi. Adem her birine ne ad verdiyse, o canlı o adla anıldı. 20 Adem bütün evcil ve yabanıl hayvanlara, gökte uçan kuşlara ad koydu. Ama kendisi için uygun bir yardımcı bulunmadı. 21 RAB Tanrı Adem'e derin bir uyku verdi. Adem uyurken, RAB Tanrı onun kaburga kemiklerinden birini alıp yerini etle kapadı. 22 Adem'den aldığı kaburga kemiğinden bir kadın yaratarak onu Adem'e getirdi. 23 Adem, “İşte, bu benim kemiklerimden alınmış kemik, Etimden alınmış ettir” dedi, “Ona ‘Kadın’ denilecek, Çünkü o adamdan alındı.” 24 Bu nedenle adam annesini babasını bırakıp karısına bağlanacak, ikisi tek beden olacak.


Genç çiftlerin Tanrının tasarısına uygun, mutlu bir yuva kurabilmeleri için Kutsal Kitap ilkelerini daha iyi Etüt etmelerini sağlamaya çalıştım.


İlker AKBAŞ


Kitabın tamamı için Pdf dosyayı ücretsiz indirebilirsiniz.

Hristiyan Evliliği
.pdf
Download PDF • 587KB

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page