top of page

Müjde'yi Duydunuz Mu?

Güncelleme tarihi: 6 Eyl 2023

Müjde, Yeşua’nın günahlarımız için çarmıhta ölmesi ve yeniden dirilmesidir ve buna inanan herkesin kurtulacağıdır.


Ancak bu iyi habere inanmak için öncelikle bir günahkâr olduğunuzu kabul etmeniz gerekir. Kutsal Kitap herkesin birer günahkâr olduğunu söyler. Peki neden böyle der? Adem, Tanrı’nın yasakladığı iyiyi ve kötüyü bilme meyvesini yediğinde bir günahkar oldu. Dolayısıyla ondan gelen herkes de bir günahkâr oldu. Bu fikirden rahatsız olabilirsiniz çünkü daha önce hiç kendinizi bir günahkâr düşünmemiştiniz.


Ama eğer şu dört kategoriden birisi size tanıdık geliyorsa, o zaman siz bir günahkâr olduğunuzu kabul etmelisinizdir.


(1) Korku günahın sonuçlarından biridir ve eğer korku içinde yaşıyorsanız, o zaman siz bir günahkârsınızdır.


(2) Nefret ve Haset günahın sonuçlarındandır ve eğer nefret hissettiyseniz ya da birinden nefret ediyorsanız, o zaman siz bir günahkarsınızdır.


(3) Dert ve Acı da günahın sonuçlarındandır ve eğer dertleriniz, acılarınız varsa o zaman siz bir günahkarsınızdır.


(4) Ölüm günahın sonuçlarından birisidir ve eğer bir gün ölümle yüzleşeceksiniz, o zaman siz bir günahkarsınızdır.


Günahkârlar korku, dert ve günah içerisinde yaşarlar ölene kadar. Ancak bu son değildir. Öldüklerinde şüphesiz yargılanacak ve Cehennem’e atılacaklardır. Cehennem’in nasıl bir yer olduğunu biliyor musunuz? Kutsal Kitap der ki, Cehennem sonsuz bir azabın olduğu yerdir ve bir kez girildiğinde çıkışı yoktur! Günahları yüzünden, herkes bir gün ölecek, yargılanacak ve Cehennem’e sonsuz bir azap için atılacaktır. Bu tüm insanların lanetli yazgısıdır.


Biz bu yazgıdan nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle günah için bir çözüm bulmamız lazım. Günahın bedeli ölümdür. Dolayısıyla, birisi bizim adımıza bu bedeli ödemek için ölmelidir. Ancak biz, Adem’den gelenler, hepimiz birer günahkarız, dolayısıyla bir başkası için ölemeyiz. Bu yüzden, Yeşua Mesih, Adem’in soyundan değil, bakire Meryem’den doğarak bu dünyaya temiz bir insan olarak geldi. Günahlarımız için çarmıhta öldü ve dirildi.


Eğer bu Müjde’ye inanırsanız, Yeşua’nın günahlarımız için çarmıhta öldüğüne ve yeniden dirildiğine, o zaman kurtulacaksınız.


Şimdi kalbinizi açın ve Yeşua’nın sizin hayatınız için günahlarınız adına çarmıhta öldüğüne ve yeniden dirildiğine inanın! O zaman bağışlanacak ve kurtulacaksınız.


Alıntı: The Basic Spiritual Nurturing (Temel Ruhsal Öğrenci Yetiştirme) Yazar, Changcheon An, Th.D

Müjdeyi Duydunuz Mu D3
.pdf
Download PDF • 129KB

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page