top of page

Müjde'yi Duydunuz Mu?

Müjde, Yeşua’nın günahlarımız için çarmıhta ölmesi ve yeniden dirilme sidir, ve buna inanan herkesin kurtulacağı dır.Blog yazımıza hoş geldiniz. Kısaca Yeşua'nın kurtuluş getiren, Yeşua'nın egemenliğinin Müjde'sini paylaşmak istiyoruz.

Müjde, Yeşua’nın günahlarımız için çarmıhta ölmesi ve yeniden dirilmesidir, ve buna inanan herkesin kurtulacağı dır.

Ancak bu iyi habere inanmak için öncelikle bir günahkar olduğunuzu kabul etmeniz gerekir. Kutsal Kitap herkesin birer günahkar olduğunu söyler. Peki neden böyle der? Adem, Tanrı’nın yasakladığı iyiyi ve kötüyü bilme meyvesini yediğinde bir günahkar oldu. Dolayısıyla ondan gelen herkes de bir günahkar oldu. Bu fikirden rahatsız olabilirsiniz çünkü daha önce hiç kendinizi bir günahkar düşünmemiştiniz.

Ama eğer şu dört kategoriden birisi size tanıdık geliyorsa, o zaman siz bir günahkar olduğunuzu kabul etmelisinizdir.

(1) Korku günahın sonuçlarından biridir ve eğer korku içinde yaşıyorsanız, o zaman siz bir günahkârsınız dır.

(2) Nefret ve Haset günahın sonuçlarındandır ve eğer nefret hissettiyseniz ya da birinden nefret ediyorsanız, o zaman siz bir günahkarsınızdır.

(3) Dert ve Acı da günahın sonuçlarındandır ve eğer dertleriniz, acılarınız varsa o zaman siz bir günahkarsınızdır.

(4) Ölüm günahın sonuçlarından birisidir ve eğer bir gün ölümle yüzleşeceksiniz, o zaman siz bir günahkarsınızdır.

Günahkarlar korku, dert ve günah içerisinde yaşarlar ölene kadar. Ancak bu son değildir. Öldüklerinde şüphesiz yargılanacak ve Cehennem’e atılacaklardır. Cehennem’in nasıl bir yer olduğunu biliyor musunuz? Kutsal Kitap der ki, Cehennem sonsuz bir azabın olduğu yerdir ve bir kez girildiğinde çıkışı yoktur! Günahları yüzünden, herkes bir gün ölecek, yargılanacak ve Cehennem’e sonsuz bir azap için atılacaktır. Bu tüm insanların lanetli yazgısıdır.

Biz bu yazgıdan nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle günah için bir çözüm bulmamız lazım. Günahın bedeli ölümdür. Dolayısıyla, birisi bizim adımıza bu bedeli ödemek için ölmelidir. Ancak biz, Adem’den gelenler, hepimiz birer günahkarız, dolayısıyla bir başkası için ölemeyiz. Bu yüzden, Yeşua Mesih, Adem’in soyundan değil, bakire Meryem’den doğarak bu dünyaya temiz bir insan olarak geldi. Günahlarımız için çarmıhta öldü ve dirildi.

Eğer bu Müjde’ye inanırsanız, Yeşua’nın günahlarımız için çarmıhta öldüğüne ve yeniden dirildiğine, o zaman kurtulacaksınız.

Şimdi kalbinizi açın ve Yeşua’nın sizin hayatınız için günahlarınız adına çarmıhta öldüğüne ve yeniden dirildiğine inanın! O zaman bağışlanacak ve kurtulacaksınız.


Alıntı: The Basic Spiritual Nurturing (Temel Ruhsal Öğrenci Yetiştirme) Yazar, Changcheon An, Th.D

bottom of page